Dla rodziców
Osiągnięcie sukcesu dydaktycznego i wychowawczego jest możliwe dzięki współpracy przedszkola z rodzicami dzieci. Obok planowanych spotkań z rodzicami oraz indywidualnych konsultacji z nauczycielkami, oferuje się spotkania mniej oficjalne, zwane przedszkolnymi uroczystościami ściśle związanymi z kalendarzem życia przedszkola.
Zgodnie z założeniami podstawy programowej dzieci powinny przebywać codziennie na świeżym powietrzu. Dlatego też prosimy o odpowiedni ubiór dziecka, adekwatny do pory roku i pogody np. w słoneczne dni nakrycie głowy, w deszczową pogodę kalosze itp.
Przyprowadzając dziecko do przedszkola po godz. 8.30 obowiązkiem rodzica jest wcześniejsze zgłoszenie tego faktu. Informacja o ilości dzieci w danym dniu jest niezbędna intendentce do godz. 8.30 w celu podania stanu dzieci do raportu żywieniowego.
WAŻNE INFORMACJE!
- rodzice przyprowadzają do przedszkola TYLKO ZDROWE DZIECI
- dzieci z wyraźnymi objawami chorobowymi (np. zakatarzone, przeziębione, kaszlące, z gorączką, wysypką itp.) nie mogą przebywać w grupie z dziećmi zdrowymi
- w stanach infekcji, chorób skórnych, zakaźnych oraz po urazach (złamania, zabiegi chirurgiczne, inne) dziecko NIE MOŻE UCZĘSZCZAĆ do przedszkola do czasu całkowitego wyleczenia
- rodzice maja obowiązek zgłaszania wszelkich poważnych dolegliwości i chorób zakaźnych dziecka oraz udzielania nauczycielowi wyczerpujących informacji na ten temat
- w przypadku stwierdzenia u dziecka alergii różnego typu
- (np. pokarmowej i związanych z tym szczególnych wymagań żywieniowych) rodzice są zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia lekarskiego wskazującego rodzaj alergii
- w przedszkolu nie podaje się dzieciom żadnych leków doustnych, wziewnych oraz w postaci zastrzyków, maści i żelu
- przyprowadzenie dziecka do przedszkola jest równoznaczne z wyrażeniem zgody rodziców na udział dziecka we wszystkich zajęciach, spacerach i wycieczkach. Przedszkole, zgodnie z obowiązującym prawem, nie spełnia życzeń rodziców, aby dzieci po przebytych chorobach i dłuższej nieobecności nie wychodziły na powietrze i nie uczestniczyły w spacerach i zabawach w ogrodzie przedszkolnym (nie ma możliwości pozostawienia dziecka lub części grupy w sali)
- w czasie pobytu dziecka w przedszkolu, w przypadku zaobserwowania wystąpienia lub zgłoszenia przez dziecko niepokojących objawów złego samopoczucia, stanowiącego zagrożenie dla prawidłowego funkcjonowania samego dziecka oraz innych dzieci w przedszkolu (m.in. uporczywy kaszel, uporczywy katar, wymioty, biegunka, ból brzucha, ból ucha, wysypka niewiadomego pochodzenia, podwyższona temperatura, urazy i inne) nauczycielka ma obowiązek powiadomienia telefonicznego rodzica o stanie zdrowia dziecka.
- po otrzymaniu od nauczyciela informacji o stanie zdrowia dziecka rodzic jest zobowiązany do niezwłocznego odebrania dziecka z przedszkola.
- w przypadku wystąpienia u dziecka choroby zakaźnej przedszkole ma prawo żądać od rodzica, a rodzice są zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego zakończenie leczenia.
Rodzic zobowiązany jest do regularnego sprawdzania włosów i skóry głowy dziecka w celu wykrywania ewentualnej obecności wszy lub gnid oraz w wypadku zaobserwowania choroby niezwłocznie powiadomić o tym fakcie przedszkole.
w przypadku podejrzenia przez nauczyciela wszawicy u dziecka, powiadamia on o tym rodziców, którzy są zobowiązani do niezwłocznego odebrania dziecka z przedszkola i podjęcia leczenia.
przedszkole niezwłocznie powiadamia innych rodziców o wystąpieniu przypadków wszawicy wśród dzieci.
w trakcie leczenia dziecko powinno pozostać w domu, żeby zapobiec przenoszeniu się wszawicy na inne dzieci uczęszczające do przedszkola. Dziecko wraca do przedszkola po zakończeniu leczenia, z czystą głową.
obowiązek wykonania zabiegów w celu skutecznego usunięcia wszawicy spoczywa na rodzicach.